голос рідного краю

Передноворічні ціни на продукти: вартість огірків та помідорів різко зросла

В України перед новорічними святами зросли ціни на хліб та овочі. Про це свідчать дані Міністерства фінансів та соціальних дослідників.

Портал Мінфін опублікував оновлені ціни на хліб та хлібобулочну продукцію у торгових мережах України станом на 29 грудня.

В середньому, ціни на соціально важливий продукт у супермаркетах залишилися на рівні попереднього місяця. Так, середня вартість пшеничного хліба становить 24,70 грн. (650 гр). Ціна не змінилася з минулого місяця.

У супермаркетах мережі Novus станом на кінець грудня вартість пшеничного хліба становить 23,99 грн, у Megamarket – 25,40 грн.

Загалом індекс споживчих цін на хлібобулочні продукти у грудні 2021 року склав 100,48%. У порівнянні з попереднім місяцем ціни на них зросли на 0,48%. В листопаді 2021 цей індекс відносно попереднього місяця складав 100,72%.З огляду на те, що сезон реалізації в українських тепличних комбінатах добігає кінця, наразі основна пропозиція помідорів та огірків в точках продажу – імпортна. Це основний чинник, який вплинув на здорожчання цих товарів. Також свою роль в цьому процесі зіграв і передноворічний ажіотаж на ринку та в супермаркетах.

За даними видання EastFruit. Ціна на місцевий тепличний огірок наразі становить 60-70 грн/кг ($2,21-2,57/кг), що в середньому на 22% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. Імпортний огірок не набагато бюджетніший варіант – ціна на нього стартує від 50 грн/кг ($1,84/кг), що в середньому на 33% дорожче, ніж тижнем раніше.

Експерти з видання SEEDS зазначили, що серед українців популярності набувають екзотичні та нестандартні смаки помідорів, що робить їх досить дорогими. Цьогоріч рекорди б’є ціна на рожеві помідори – середня ціна на цей продукт в супермаркетах Києва складає 78 грн за кілограм. Це найвищий показник за останні три роки.

На оптовому ринку “Початок” (Одещина) ціна рожевих помідорів, привезених з-за кордону складає 65 грн за кілограм. Загалом ціновий діапазон продуктів українського виробництва коливається від 60 до 110 грн за кілограм.

Пощастило тільки жителям Херсонщини, в них рожеві томати реалізують по 35 грн за кілограм.