голос рідного краю

Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» обстоюватиме збільшення зарплат освітянам

У бюджеті на 2022 рік враховано приблизно 60% пропозицій, поданих депутатами групи «Партія «За майбутнє». Важливі для людей норми, не враховані в документі, депутати групи обстоюватимуть при подальшому перегляді фінансового закону. Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявила народна депутатка, членкиня групи «Партія «За майбутнє» Ірина Констанкевич.

Приємною тенденцією стає те, що при розробленні та доопрацюванні бюджету дотримується процедура. Як підкреслила Ірина Констанкевич, це відрізняється від практики попередніх часів, коли бюджет ухвалювався поночі, значно пізніше передбачених термінів, і через це мав суттєві недоліки.

Цього року парламентарії змогли ретельно попрацювати над документом, значно вдосконаливши його. Нагадаємо, що за наполяганням депутатів групи «Партія «За майбутнє» в бюджеті передбачено фінансування важливої програми «Питна вода», мільярди коштів на інфраструктурні проєкти, які будуть реалізовані в громадах, та інше.

Водночас, як зауважила Ірина Констанкевич, парламент та уряд, на жаль, не дослухалися до соціальних пропозицій. Зокрема, збільшення мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму та мінімальних пенсій затверджене в менших масштабах, аніж пропонували депутати групи «Партія «За майбутнє». Не передбачено й адекватного фінансування освіти.

Як нагадала Ірина Констанкевич, у законі «Про освіту», ухваленому в 2018 році, було передбачено зростання зарплати вчителям до трьох мінімальних зарплат на старті. Тобто вчителі в 2022 році мали б отримувати мінімально майже 20 000 грн.

«На жаль, цей закон не виконується вже кілька років. Тому проблема зарплати освітян є вкрай актуальною. І поруч із тим, що ми збільшуємо зарплати медикам, треба збільшувати й зарплати всім педагогам. Тому що в законі «Про освіту» йдеться лише про тих, хто працює в школі. А нам потрібно не забути і про дошкілля — працівників садочків, тому що часто-густо вони мають мінімальну зарплату. Треба не забути про майстрів професійної освіти. І про позашкільну — людей, котрі забезпечують мистецьку освіту, творчу, спортивну. Тому що в них теж 6000 грн мінімальна зарплата. Тож це, безперечно, треба робити. І, напевно, не на завтра, а вже на вчора. Проте оскільки в нас зараз головне питання — охорона здоров’я та безпекові виклики, то на цей рік передбачене зростання виплат для медиків.

Причому коштів, які закладені в бюджеті, вистачить не всім медикам, які зараз працюють. І ми це питання будемо порушувати: щоб і наймолодшому медичному персоналу, і середньому, і всім лікарям не тільки міських лікарень, але й сільських амбулаторій, зарплати теж були збільшені», — зазначила Ірина Констанкевич.