ОП-ЗЖ зареєструвала законопроект щодо збільшення розміру допомоги малозабезпеченим сім‘ям

Депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська, Юрій Солод, Валерій Гнатенко, Ігор Абрамович, Володимир Кальцев та Володимир Мороз зареєстрували законопроект № 6238-1 «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» щодо збільшення розміру допомоги.

Депутати вважають, що є незмінні цінності – дитинство, материнство, сім’я, – які у соціально відповідальній державі повинні завжди бути в пріоритеті. І тому особлива відповідальність держави в тому, щоб забезпечити гідну соціальну підтримку і захист сім’ям з дітьми, особливо, якщо це малозабезпечені сім’ї.

Проектом пропонується скасувати обмеження максимального розміру державної соціальної допомоги прожитковим мінімумом для сім’ї; передбачити збільшення розміру допомоги для сімей, в яких є діти: розмір допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 25% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 40% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Також у змінах до статті 8 закону пропонується не передбачати положення про можливе зменшення прожиткового мінімуму. Застосовування закону пропонується з 1 січня 2022 року.

«Прийняття законопроекту сприятиме підвищенню рівня соціального захисту малозабезпечених сімей, у тому числі сімей з дітьми», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.