голос рідного краю

“Ніколи не вживав наркотиків”: Скороход розповіла про обставини вбивства Полякова

Народного депутата Антона Полякова у ніч на 8 жовтня знайшли мертвим у Дніпровському районі Києва в автомобілі таксі, який патрульні зупинили через порушення правил дорожнього руху.

Як з’ясувала поліція, у ніч смерті Поляков перебував з помічником своєї співмешканки, народної депутатки Анни Скороход, Русланом Джамбулатовим.

В ексклюзивному інтерв’ю телеканалу “Прямий” народна депутатка депутатської групи “За майбутнє” Анна Скороход розповіла про загадкові обставини смерті народного депутата Антона Полякова, його можливих ворогів та причини народного обранця.

– А як ти думаєш, чому саме твій помічник колишній на громадських засадах і той другий чоловік… як його прізвище?

“Хатаї Алієв”, – відповіла народна обраниця.

– Чому вони були разом з Антоном Поляковим того дня?

“Поняття не маю”, – додала вона.

– Тобто жодних думок з цього приводу немає? Що їх пов’язувало, чому вони сиділи у ресторації дуже пізно ввечері, а потім довго їздили на автівці?

“Тут дуже багато питань, дуже багато нестиковок” – підкреслила Скооход.

– Розкажи, що ти знаєш із цих нестиковок.

По-перше, точно їх було троє у ресторані. Одні кажуть, що Антон пішов раніше. Інші кажуть, що Антон пішов із ними. Також є версія, що Антон сів одразу в машину до Руслана. Є версія, що була ще одна проміжна машина. Тобто, все дуже незрозуміло, все дуже дивно. Також виникає питання, коли Антона пересадили у таксі, яке було безпосередньо зупинено поліцією тієї ночі. Тобто тут дуже багато нестиковок. У мене до сьогодні виникають питання, чому фігурантів цього вечора не було заарештовано, чому не було пред’явлено звинувачення або їх хоча б не затримали за 208 статтею на 72 години.

– З ким він поїхав, у яку автівку він сів? Є якась достовірна інформація?

“Немає. Можливо, вона є у матеріалах справи”, – пояснила Скороход.

– Ми отримали інформацію, що таксі якийсь період години їхало за авто, де був Антон Поляков. Ти отримала відповідь на запитання – чому?

“Я не знайшла підтвердження того, що таксі їздило по машину”, – зауважила вона.

– Тобто за твоєю інформацією, воно не їхало за машиною?

“Те, що мені вдалося з’ясувати, – я не знайшла підтвердження того, що таксі, яке було зупинено, їздило за…” – розповідає Анна Скороход.

– А за твоєю інформацією, як це було?

“Можливо, перетин авто, в якому був Антон, імовірно Руслана, і таксі сталося в місці, де не було камер. Ми це можемо припускати”, – пояснила нардепка.– Чи був Антон живий, коли його перемістили у таксі?

“Коли переміщали – питання. Коли ми бачили той шматочок відео реанімаційних дій… Я спілкувалася з медиками, я знаю, що у МВС інша версія. Але я, коли поспілкувалася з різними медиками, у тому числі які працюють на швидкій допомозі, у тому числі ознайомлюючись із матеріалами, що у нього не було ознак життя, бо не промацувався ні пульс, ні подих, – то я не думаю, що він був на той момент живий. Але це моя суб’єктивна думка. Я хочу цього розібратися”, – наголошує жінка.

– Ти займаєшся альтернативним розслідуванням, можна так сказати?

“Вже ні. Тому що у нас створено ТСК. Дякую всім колегам, я щиро вдячна за це. І тепер завдяки ТСК ми зможемо не альтернативне розслідування, а повне розслідування з парламентським контролем”, – пояснила Скороход.

– Давай до тієї інформації, яку ми отримали від правоохоронних органів щодо хімічних речовин, які були знайдені. Це метадон та димедрол. Ти можеш розповісти про те, як вони діють у суміші? Як ти думаєш, у якому вигляді вони потрапили до організму Антона Полякова? Твоя думка. Можливо, ти знаєш більше.

Я розмовляла з багатьма фахівцями. Метадон – він гіркий і смердючий. Для того, щоб була та реакція, яку нам описували, його необхідно було прийняти у рідкому вигляді. Антон ніколи у своєму житті не вживав наркотиків, навіть не пробував. Це факт. Як ці речовини опинилися у його організмі – питання. Чому і що за борозна на шиї – це питання. Тому що на момент, коли я була в МВС, а це було минулого тижня, то ще не було результатів експертизи щодо борозни на шиї. У ланцюжок я не вірю.

– Ти думаєш, є така версія, що його могли задушити?

“Я це можу розглядати як одну із версій”, – підкреслила вона.

– А тоді в нього просто влили ці два хімічні елементи?

“Або один. Цілком можливо, що димедрол був підсипаний в алкоголь у ресторані”, – пояснює народна обраниця.

– Димедрол не дає такого…

“В принципі, це снодійне. І його дуже багато не треба для того, щоб людину почало хилити в сон, вона захотіла різко спати. Враховуючи те, наскільки був важкий день, взагалі важкий пленарний тиждень у зв’язку з гойдалками по Разумкову, у зв’язку з усім цим моральним, фізичним напруженням, у зв’язку з тим, що в той день було ще позачергове засідання, яке було “слугами народу” провалено Антон був і втомлений, і на нервах, і засмучений. Тобто все ніби разом було в один вечір. Тому гадаю, що там багато димедролу не знадобилося”, – резюмувала народна обраниця.