голос рідного краю

Молодіжний рух «Молодь діє»: Зробимо все для того, щоб наша громада ставала кращою!

Редакція інформаційного порталу «Нова Київщина» розпочинає цикл історій «Люди Київщини», в рамках якого буде ознайомлювати читачів із громадськими діячами, організаціями та видатними особистостями, які тримають руку на пульсі суспільного життя Київської області, щоденною кропіткою працею змінюючи нашу область на краще. Сьогодні мова йтиме про Молодіжний рух «Молодь діє» із Миронівської територіальної громади.

Перше зібрання МР «Молодь діє» відбулося 29 листопада 2020 року. Назву молодіжного руху було ухвалено вже на наступних зборах, тоді ж голосуванням всіх присутніх було обрано голову. Ще на перших етапах становлення організації нами було визначено цілі, позиції, завдання та перспективи, зокрема – залучення молоді до активного та здорового способу життя, організація освітніх, культурних і розважальних заходів, тренінгів, навчань, участь молоді в громадському житті рідного краю. Основна мета і завдання Молодіжного руху «Молодь діє» – не просто об’єднати і згуртувати молодь, а об’єднати, згуртувати і залучити до активної діяльності всю громаду, від малого до великого, –- розповідає Максим Хоменко, керівник та ініціатор створення молодіжного руху.

Створення подібної організації можна вважати по-справжньому інноваційним форматом, адже аналогів молодіжного руху на території Миронівщини до цього моменту не існувало. Незважаючи на те, що «Молодь діє» здійснює свою діяльність лише на території Потіцького старостинського округу, команда молодіжного руху зробила чимало добрих справ: за допомогою благодійних аукціонів, було придбано відео-проектор і два екрани, що дало змогу вперше за останні 10 років відновити показ кінофільмів. Тепер душевні та неповторні кіновечори радують жителів громади. Крім цього, для Потіцького будинку культури було придбано тенісний стіл, що дає змогу провести час із користю для здоров’я всім охочим.

Наша команда ніколи не стоїть осторонь всіх заходів, які проводяться в громаді, ми завжди беремо активну участь в їх проведенні: так, нами вже було підготовлено та проведено три концертно-розважальні програми – «Різдвяний вертеп», «Мелодія весни» (з нагоди Міжнародного жіночого дня) та концерт до Дня молоді. Останні два заходи запам’яталися жителям громади виступами запрошених гостей – Андрія Туровця, Аліни Скитиби та Наіни Дорошенко з вокальної студії м. Києва (тренер Юлія Фільчакова). Окрім цього милують око виступи діток нашого ліцею, які дарують усмішку та сльози на очах, – додає Хоменко.

Не оминають активісти й проблеми благоустрою громади: вже другий рік поспіль молодіжна організація буде допомагати прикрашати ялинки в центрі села. Як показує досвід – не дарма, адже минулого року до виготовлення новорічних іграшок було залучено жителів всієї громади. Крім цього, навесні командою Молодіжного руху «Молодь діє» в центрі села було встановлено в’їзний знак «Я люблю Потік», що додало особливої неповторності Миронівській громаді.

Найголовніше до чого я би хотів підійти: навесні ми впевнено і сміливо заявили, що розпочинаємо реконструкцію місцевого парку «Молодіжний». Багато хто обіцяв привести парк до ладу, але це виявилося лише порожніми словами. Ми перейшли до реальних справ – проєкт Парк «Молодіжний» було подано на участь в громадському бюджеті Миронівської МТГ і він став одним із переможців даного конкурсу. Завдяки коштам від громадського бюджету, а також пожертвам небайдужих громадян, у парку розпочалися активні роботи – вирізка аварійних дерев, розрівнювання території, прокладання комунікації. Наступного року ми плануємо завершити роботу. Мушу додати, що справжньою окрасою парку стане фонтан, який вже очікує на встановлення. Користуючись моментом, від імені голови МР «Молодь діє» хочу висловити подяку всім тим, хто долучається і допомагає нам – фінансово, морально, фізично, ми всім дуже вдячні! Особливу подяку хотілося б висловити депутату Миронівської територіальної громади Ігорю Васильовичу Педченку, людині з великої літери, яка дійсно «живе і дихає» громадою. Без підтримки Ігоря Васильовича нам би було набагато складніше втілити в життя всі ті ідеї, які ми маємо.


За рік діяльності молодіжного руху втілено в життя немало корисних проєктів, але активісти зупинятися не збираються. І зроблять все для того, щоб їх громада та Україна в цілому ставала кращою!