голос рідного краю

Картопля у 2022 році може зрости в ціні на 35%, овочі “борщового набору” – на 15-20%

У 2022 році очікується підвищення цін на картоплю на 35%, овочів “борщового набору” на 15-20%. Про це журналісту 112ua.tv Олені Голубєвій повідомила академік, віце-президент НААН Ануш Балян.

“З урахуванням врожаю нинішнього року 9,7 млн т, а також підвищення цін на електроенергію (впливає на вартість зберігання в овочесховищах) в першому кварталі 2022 року очікується підвищення цін на 15-20% в порівнянні з цінами жовтня, які сформувалися після закінчення збирання врожаю у вересні. З урахуванням тенденції минулих років картопля взимку-навесні 2022 року подорожчає на близько 35%”, – говорить Балян.

У 2021 році овочі “борщового набору” подорожчали в середньому у 2,6 раза, зокрема через те, що внаслідок несприятливих погодних умов не було отримано очікуваний урожай. Нинішнього року ціни на моркву удвічі перевищують торішні, на цибулю – у 2,5 раза, капуста – втричі дорожча, втричі дорожчий і буряк. Єдиним товаром групи, який подешевшав, залишається картопля. Сьогодні середні оптові ціни на українську картоплю втричі нижчі, ніж роком раніше.

Як повідомлялося раніше, Кабмін і МОЗ перевищують повноваження. Чому примусова вакцинація та карантинні обмеження в Україні є незаконними.