голос рідного краю

Екологи назвали регіони України, які найбільше постраждають від змін клімату

Експерти Світового банку за ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів провели дослідження щодо впливу змін клімату на ключові сектори економіки України і визначили, в яких областях наслідки будуть відчуватися найбільше.

Про це йдеться у звіті, опублікованому на сайті відомства, передає ТСН.

Дослідники з’ясували, що річні температури постійно змінюватимуться упродовж наступного століття. Це призведе до зміни режиму опадів, підвищення температури влітку та почастішання посух на Півдні та Сході України.

Кількість опадів упродовж цього часу зростатиме, але ставатиме нерівномірною. Взимку їхня кількість збільшиться, влітку – стане меншою. Прогнозується зростання інтенсивності та частоти екстремальних явищ – аномальної спеки, гроз, сильних опадів, повеней, посух, граду, потужних дощів та снігопадів.

Через затяжні засухи погіршиться здоров’я лісу, буде значне скорочення площ, придатних для вирощування ялини, бука, сони та дуба. Урожаї сільськогосподарських культур суттєво коливатимуться. За висновком експертів, найбільше відчутними зміни клімату будуть на території Черкаської, Херсонської, Кіровоградської, Полтавської та Вінницької областей.

Через зниження вартості сільськогосподарського виробництва найбільші втрати, зростання бідності та нерівності будуть спостерігатися у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях.