голос рідного краю

Домовленості на умовах Кремля небезпечні для України і всього вільного світу — Порошенко

Так звані “пропозиції” Російської Федерації стосовно договору із США щодо “гарантії безпеки” для Кремля – це реваншистська заявка на новий розподіл світу. Про це заявив п’ятий президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко. Він закликав міжнародних партнерів та українську владу з усією серйозністю поставитися до ультиматумів Путіна.

“Оприлюднені московською владою минулої п‘ятниці “пропозиції” стосовно договору зі Сполученими Штатами про “гарантії безпеки” дуже б кортіло назвати безглуздими і проігнорувати. Визнати такими, що зайвий раз доводять хворобливі амбіції Кремля на вершителя долі світу. Як власне і вся решта тамтешніх “пропозицій”. Якби ж лише ці заяви дедалі більше не нагадували “мирні пропозиції”, які періодично лунали у другій половині 30-х років минулого сторіччя з нацистського Берліна. Схоже, імперська хвороба прогресує нині і в Кремлі”, – наголосив Порошенко.

“Цей публічний демарш Кремля є нічим іншим, як реваншистською неоімперською заявкою на новий розподіл світу, окреслення нових розподільчих ліній прямо і буквально по кордонах колишнього СРСР як “виключної московської сфери впливу”. У Кремлі, мабуть, забули, що Радянського Союзу вже більше тридцяти років не існує. Там чомусь повірили, що можуть претендувати на “нову Ялту” на “Ялту-2″. Таке собі загострення маніакальної туги путінського режиму до відновлення СРСР”, – вважає п’ятий Президент.

Петро Порошенко наголошує: ядерна зброя, яку Кремль вважає “головним тузом у колоді”, – це передусім відповідальність, а не засіб шантажу.

“Кремлівські забаганки “гарантій безпеки”, як тепер ще й видно з тексту оприлюднених проєктів, сягають далеко за межі двосторонніх відносин США – РФ. Вони напряму зачіпають національні інтереси переважної більшості держав всього євроатлантичного простору. Причому зачіпають саме у тій сфері, яка робить вільний демократичний світ власне вільним світом. Тому відповідь на ці “пропозиції” не може бути тільки відповіддю офіційного Вашингтона. Реагувати мають всі, кого це стосується. А Київ – найпершим”, – зауважує лідер “Європейської Солідарності”.

“Закликаю українську владу не ховатися в карпатських горах. Бути не на лижах, а на передовій життя світу. Не можна зневажати небезпеку подій, що розгортаються у нас на очах. Саме сьогодні вирішується доля України та визначається стратегічний горизонт її розвитку”, – наголошує Порошенко.

Він застерігає – будь-які перемовини щодо будь-яких гарантій безпеки з Москвою можуть мати місце за чіткої і безапеляційної згоди Кремля деокупувати захоплені території Донбасу і Криму, виведення всіх своїх окупаційних військ і посіпак з території України, повернення контролю над нашим кордоном.

Допоки цього не сталося – будь-які домовленості з Кремлем нежиттєздатні та небезпечні і для України, і для наших сусідів, і для всього вільного світу.