голос рідного краю

Алкоголь спричиняє серцевий напад та інсульт – дослідження

Ні для кого не секрет, що вживання алкоголю пов’язане з широким спектром неприємних наслідків для здоров’я, а надмірне вживання алкогольних напоїв впливає на всі органи: від печінки до психічного здоров’я. Про це повідомляє ТСН.

Для більшості невелика кількість алкоголю в помірних кількостях не завдасть великої шкоди. Однак виявилося, що алкоголь може бути особливо небезпечним, якщо ви схильні до ризику фібриляції передсердь (AFib), нерегулярного серцебиття, яке може призвести до ряду небезпечних і потенційно смертельних наслідків.

Нове дослідження показує, що вживання алкоголю може викликати епізоди фібриляції передсердь.

Що таке фібриляція передсердь (ФП)?

У випадку ФП серцеві камери скорочуються хаотично і нерівномірно. Це може спричинити накопичення крові в передсердях серця, і утворення згустків крові. Ці згустки крові можуть потім переміститися через кровоток до мозку, де вони блокують кровоносні судини, і це викликає інсульт.

У дослідженні, опублікованому в журналі JAMA Cardiology, дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) переглянули 466 пацієнтів, які самостійно повідомляли про все, що вони вживали та який спосіб життя вели. З усіх потенційних тригерів, включаючи кофеїн, зневоднення, фізичні вправи та відсутність сну, було виявлено, що лише вплив алкоголю насправді підвищує ризик епізоду.

«Дослідники надали докази того, що вживання алкоголю може збільшити ризик як можливого розвитку діагнозу фібриляції передсердь, так і ймовірності виникнення дискретної події (тобто епізоду) миготливої ​​аритмії», – керівник дослідження. автор Грегорі Маркус.

Він попередив, що ризик, ймовірно, варіюється від людини до людини, тому, хоча одна людина може бути в порядку, регулярно випиваючи пару напоїв, хтось інший може і ні. Загалом, якщо ви хочете знати, чи загрожує вам ця поширена аритмія, фактори ризику включають діабет, європейське походження, високий кров’яний тиск, старість і куріння, згідно з Центрами контролю та профілактики захворювань (CDC).

«Дослідження є розумним задумом — результати заслуговують довіри — і підтверджує те, що було відомо десятиліттями: що рясне вживання алкоголю може призвести до серцевої аритмії, включаючи миготливу аритмію», — професор нейропсихофармаколог Девід Натт.

«Я особисто бачив пацієнтів, у яких це трапляється, тому люди, які мають ризик фібриляції передсердь, повинні стежити за своїм споживанням алкоголю та пом’якшувати його, якщо вони виявлять, що це посилює їхні епізоди», – сказав він.