Юрій Бойко: Влада зобов’язана зупинити демографічну катастрофу

Зупинити демографічну катастрофу в Україні можливо, лише якщо влада зосередить зусилля на стабілізації економіки, забезпеченні матеріального добробуту людей, підтримці молодих сімей та підвищенні якості медицини. Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Лише за перші 9 місяців поточного року природне зменшення населення склало 282 тисячі осіб – це майже в 1,4 рази більше, ніж за той же період минулого року. Це можна порівняти зі зникненням із карти України цілого обласного центру, як, наприклад, Черкаси чи Житомир», – заявив Юрій Бойко.

Політик зазначив, що є низка причин, внаслідок яких скорочується населення країни, але всі вони – з вини влади.

«На тлі зростання смертності йде скорочення народжуваності. Молоді сім’ї не поспішають заводити дітей, тому що матеріальний стан у них залишає бажати кращого. А часто немає стабільної роботи, яка дає можливість утримувати сім’ю та бути впевненим у своєму майбутньому та майбутньому своїх дітей», – наголосив політик.

Ситуація із пандемією також вплинула на скорочення чисельності українців, вважає Юрій Бойко.

«Понад 80 тисяч життів, за офіційними даними, забрала епідемія коронавірусу. Але після вбивчої «медреформи Супрун», яка все ще продовжується нинішньою владою, іншого результату очікувати не довелося. І коли парламент виділяє гроші на боротьбу з пандемією – половина цих коштів йде на піар-проекти влади. У той час як лікарі отримують мізерні зарплати, а в лікарнях не вистачає кисню та засобів захисту. Так бути не повинно», – наголосив Співголова фракції опозиціонерів.

Політик нагадав, що ОП-ЗЖ виступала із законодавчими ініціативами щодо підтримки молодих сімей, збільшення виплат при народженні дітей, виділення достатніх коштів на охорону здоров’я.

«Влада має зосередити зусилля, щоб зупинити демографічну катастрофу. Для цього потрібно стабілізувати економіку, дати людям можливість працювати та забезпечувати свої сім’ї. Необхідно скасувати медичну «реформу Супрун» та забезпечити, нарешті, фінансування охорони здоров’я у розмірі 5% ВВП, передбачених законом. Усі ці пропозиції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ вже зареєстровані у вигляді законопроектів та правок до бюджету. Ми боротимемося за те, щоб Україна не вимирала, а впевнено дивилася у завтрашній день», – резюмував Юрій Бойко.