Юрій Бойко: У бюджеті-2022 потрібно передбачити підвищення мінімальних пенсій відповідно до економічних реалій у країні

Катастрофічне зростання цін на товари першої необхідності та збільшення тарифів призвело до того, що пенсіонери, які отримують мінімальні пенсії, приречені на злидні. Влада у бюджеті на 2022 рік збільшує виплати на силовиків, при цьому прості люди опинилися на межі виживання. Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко у програмі “Час Голованова” на телеканалі “Україна 24”.

За словами опозиційного політика, люди повірили нинішній владі, яка обіцяла знизити тарифи та підвищити пенсії. Проте катастрофічне зростання інфляції «з’їдає» навіть мінімальні доплати, які отримують пенсіонери. Так, у бюджеті на поточний рік збільшення мінімальної пенсії пропонується на 9,3%. Але вже зараз очевидно, що інфляція за роком буде щонайменше 10,5% і, як наслідок, пенсія у реальному вираженні знизиться.

«Коли людям оголосили про автоматичний перерахунок пенсій, вони на це чекали, сподівалися, що він реально допоможе. Однак підвищили лише на 100-150 гривень. Наприклад, у нас 1 млн 600 тисяч пенсіонерів живуть на пенсію менше ніж 2 000 грн. Чим менша пенсія – тим менше вони отримали доплати. І якщо пенсіонеру не допомагає хтось із родичів, він реально на межі виживання. Коли до мінімальної пенсії доплата – 50-100 гривень і приходить платіжка за комуналку на 2500 гривень із субсидією близько 1500 гривень у вигляді подачки – це просто знущання», – пояснив Юрій Бойко.

Політик додав, що на 1 жовтня 5,5 млн пенсіонерів отримують пенсію менше 3 000 гривень, тобто істотно нижчою від фактичного розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних – 3708 гривень у цінах на жовтень.

Опозиційний політик наголосив, що у головному фінансовому документі наступного року влада збільшила виплати на силовиків порівняно з минулим роком. За словами Юрія Бойка, тенденція забувати про простих людей на користь правоохоронних органів розпочалася ще у 2014 році, і цю ситуацію необхідно змінювати якнайшвидше.

«Влада намагається побудувати поліцейську державу з голодними та бідними людьми. Єдиний вихід – нарешті зрозуміти, що бюджет має бути насамперед для людей, а не для силовиків. Фракція ОП-ЗЖ подала поправки до проекту бюджету-2022 щодо перерахунку та підвищення пенсій, ухвалення яких дозволить пенсіонерам жити гідно», – резюмував Юрій Бойко.