Свіжий рейтинг партій: “Слугу народу” наздогнала ОПЗЖ

Якби вибори до парламенту відбувалися в кінці жовтня, за партію “Слуга народу” проголосували б 18,3% серед тих, хто визначився з вибором, за “Опозиційну платформу – За життя” – 17%. Різниця у межах похибки. Згідно з дослідженням, у разі проведення виборів зараз до парламенту пройшли б п’ять партій. На третій позиції після “слуг” і ОПЗЖ йде “Батьківщина” (15,4%), четверта “Європейська солідарність” (15,1%), на п’ятому місці – “Сила і честь” (5,6%).

Соціологи зауважують, що різниця перших чотирьох партій перебуває у межах статистичної похибки. Трохи менше прохідного бар’єру мають партія ексспікера Дмитра Разумкова (4,5%) і Радикальна партія Олега Ляшка (4,5%). У КМІС зазначають, що порівняно з липнем рейтинг топ-партій істотно не змінився, тобто всі зафіксовані коливання – у межах статистичної похибки.

Опитування проводили протягом 20-25 жовтня методом особистого інтерв’ю. Опитано 2028 респондентів, що мешкають у 103 населених пунктах усіх регіонів України, крім окупованих Криму і частини Донбасу. Статистична похибка не перевищує 3,3%.