голос рідного краю

РФ не хоче вести переговори з Україною про продовження транзиту газу після 2024 року, – Вітренко

Глава НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко заявив, що Росія не хоче вести переговори з Україною про продовження контракту про транзит газу в ЄС після 2024 року. Про це він сказав у коментарі Reuters.

“Немає нічого, ні натяків, ні формальних, ні неформальних обговорень (з Росією – ред.). Ми обговорюємо це з американцями і німцями, що кожна сторона хотіла б продовжити контракт про транзит, але росіяни не хочуть навіть починати розмовляти”, – сказав Вітренко.

Глава “Нафтогазу” зазначив, що якщо контракт на транзит газу через Україну не буде продовжений, то використання обох газопроводів “Північний потік”, які йдуть безпосередньо до Німеччини, посилить контроль Росії над поставками блакитного палива в Європу. За його словами, це зробить ЄС більш вразливим для політично мотивованих перебоїв у поставках і цінових стрибків.

Нагадаємо, 10 вересня “Газпром” заявив, що “Північний потік-2” повністю добудований. Роботи з укладання трубопроводу “Північний потік – 2” почалися ще в 2018 році. Його довжина – 1230 км. Очікується, що газопровід щорічно постачатиме 55 млрд кубометрів газу з Росії через Балтійське море до Німеччини.