голос рідного краю

Попри заяви з Офісу президента: українці скаржаться на масові відключення електроенергії

Попри заяви з Офісу президента в Україні почастішали випадки вимкнення електроенергії. На віялові відключення скаржаться мешканці Києва, Львова Одеси та жителі сил Рівненщини й Полтавського регіону. Про це повідомляє “Прямий“.

Зокрема, у столиці люди бідкаються, що світло вимикають підвечір на декілька хвилин, або ж вночі. Найчастіше без електроенергії залишались мешканці приватних будинків.
“Вчора відключали електроенергію, десь о десятій вечора, хвилин на десять”, – скаржиться Констянтин.

Вимкнення світла пояснюють капітальними ремонтами електромереж, проте люди вже обмірковують, що необхідно мати вдома на випадок коли вимкнуть світло. Особливо хвилюються українці у яких плити працюють на електроенергії, адже у випадку віялових відключень вони навіть не зможуть приготувати собі поїсти.

“А зараз же багато будинків тільки на електроенергії. От жінка у 89 років приходить, щоб кружку гарячої води попросити”, – розповіла Ольга.

Крім того, мешканці Полтавщини скаржаться, що інколи їм доводиться по пів доби сидіти без світла. У “Полтаваобленерго” ситуацію пояснюють поточними та капітальними ремонтами. Слід зауважити, що людей не попереджають про відключення електроенергії і десятки сіл одночасно постфактум дізнаються про нібито планові відключення електрики.

Люди занепокоєні, що таким чином влада маскує віялові відключення, про які напередодні влада говорила, що їх немає та не буде. Водночас на сайті “Полтаваобленерго” попереджається, що у понад п’ятдесяти селах Полтавщини не буде електроенергії, ще десятки сіл будуть частково без електроенергії.

До того ж внаслідок енергетичної кризи на Рівненщині без світла лишаються цілі вулиці, а подекуди і населені пункти. Здебільшого це пояснюють плановими ремонтами або ж аварійними відключеннями. У “Рівнеобленерго” переконують, що відключення сіл від електроенергії це не віялові відключення, а електропостачання припинили у зв’язку з плановими ремонтними роботами.

Слід зауважити, що у рівненські області знаходиться атомна електростанція. Проте люди бідкаються, що постійні перепади напруги негативно впливають на побутову техніку. Зокрема на телевізори, холодильники та морозильні камери.