голос рідного краю

Миронівська громада вшанувала пам’ять жертв Голодомору

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв став Голодомор 1932-1933 років. Саме його наразі називають геноцидом українського народу. Жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 3,9 мільйонів людей. Цього року пам’ятний день припав на 27 листопада.

Про це повідомляє офіційна сторінка Миронівської територіальної громади у Facebook.

Меморіальний мітинг “Запали свічу” відбувся біля пам’ятника жертвам Голодомору. У ньому взяли участь міський голова Віталій Савенко, перший заступник міського голови Олександр Шпиль, заступники міського голови Петро Сокирко та Світлана Паришкура, депутат Обухівської районної ради Юрій Колісник, депутати, керівники відділів та управлінь Миронівської міської ради, керівники підприємств та організацій Миронівщини, представники духовенства громади.

Вшанування пам’яті загиблих під час страшного геноциду розпочалося з молитви за упокій людей, які загинули від голодної смерті. Учасники заходу вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятника жертвам Голодомору та запалили «Свічки пам’яті».

За словами міського голови, Голодомор став масштабною національною трагедією як ретельно спланований акт геноциду проти української нації. Віталій Савенко закликав кожного жителя громади доєднатись до загальнонаціональної хвилини мовчання о 16:00 та запалити свічку пам’яті у своїх вікнах, як символ єдності та незламності української нації та пам’яті про жертв Голодомору.

В найстрашнішому горі і в світлі години українців завжди супроводжувала пісня. Пісенні композиції від солістів та хорової групи народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю “Чорнобривець” стали заключним акордом вшанування 88-ї річниці Голодомору.