голос рідного краю

Коломойський через Приватбанк відмивав “брудні” гроші – розслідування США

Олігарх Ігор Коломойський через Приватбанк та Deutsche Bank відмивав незаконно отримані доходи, купуючи сталеливарні заводи та нерухомість у США.

Про це йдеться у розслідуванні американського видання “Pittsburgh Post-Gazette”, повідомляє ПРЯМИЙ.

Після купівлі заводів американські регулюючі органи та політичні діячі в кращому разі “дивилися в інший бік”. А в деяких випадках активно вступали в змову, піддаючи американських робітників впливу токсинів та інших небезпечних умов праці.

“Одразу після світанку дим піднявся з даху металургійного заводу “Фельман Продакшн”, де дугова піч вивергала дим і пил, що хлинули по околицях, покриваючи вдома шаром бруду. Усередині 42-річний зварювальник Террі Генрі почав тремтіти, а пізніше почав спотикатися і впав з болючим головним болем. Чого він тоді не знав, так це того, що він повільно наповнювався токсинами, настільки небезпечними з димів печі, що ринули на фабрику, що згодом лікарі виявили сліди марганцю в основі його мозку”.

Допомога, яку американські чиновники надали компаніям пана Коломойського, полягала у відсутності контролю з їх боку. У той час, коли посилювалися попереджувальні ознаки небезпечних умов праці, і уряд мав остерігатися іноземних операторів, які інвестують у галузі, життєво важливі для безпеки нації.

“Неймовірно”, – сказав Реймонд Бейкер, фахівець із фінансових злочинів, який кілька разів давав свідчення перед Конгресом про відмивання грошей. “Вони робили різноманітні гімнастичні трюки, щоб не ставити питання, поки гроші йшли в економіку”.