голос рідного краю

Генерал СБУ Кононенко в апеляційному суді вимагає розслідувати розголошення Зеленським державної таємниці у справі «вагнергейту»

Депутат Київської міської ради з фракції «Європейська Солідарність», генерал СБУ Віктор Кононенко вимагає розслідування розголошення Зеленським відомостей щодо вагнерівців білоруському диктатору Олександру Лукашенку. Відповідну скаргу він подав до Київського апеляційного суду. Про це Віктор Кононенко повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Черговий внесок у забезпечення рівності усіх громадян перед Законом зробили. Апеляційну скаргу подали», – написав він.

«Тепер у Київському апеляційному суді будемо відстоювати необхідність розслідування Службою безпеки України факту розголошення державної таємниці президентом України Володимиром Зеленським, що призвело до особливо тяжких наслідків у вигляді зриву спеціальної операції українських спецслужб по затриманню членів ПВК «Вагнера», – додав Кононенко.

Раніше генерал СБУ наголошував, що об’єктивне розслідування питання зриву спецоперації по затриманню вагнерівців необхідне для забезпечення національної безпеки України.

«Вивчення цієї ситуації дає відповідь на питання, на чиєму боці сьогоднішня українська влада. Вона служить українському народу чи вона на боці ворога? Це було свідоме злиття, чи це було злиття з необережності? Це дуже важливо! І українське суспільство хоче отримати відповіді на ці питання», – говорить Кононенко.

Також депутат зазначив, що багато інформації щодо передачі Зеленським даних є в публічній площині і доступні кожному українцю, тому розслідування обов’язково має відбутись.

«Людям, яким немає чого приховувати, які не скоювали злочинів, вони приходять і з відкритим обличчям відповідають на питання, які їм ставляться. Якщо люди не відповідають, всіляко намагаються уникнути, йдуть навіть не на точні відповіді, а на якісь обтічні фрази, – це свідчить про те, що їм є що приховувати. Тому ми це питання не залишимо! Ми на сьогодні фіксуємо юридичний факт: факт дзвінка був – був. Інформація злилась – злилась. Операція провалилась – провалилась. Причинно-наслідковий зв’язок є. Ми будемо наполягати на тому, щоб цей факт був розслідуваний», – додав він.

Нагадаємо, що 11 жовтня генерал СБУ Віктор Кононенко подав до Служби безпеки України заяву про розголошення Зеленським державної таємниці у справі «вагнергейту». Він наголошує, що такі дії президента підпадають під дію статті 328 Кримінального кодексу України. Тому що наявний факт розголошення таємної інформації секретоносієм, тих даних, які стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, що є закінченим складом злочину.