голос рідного краю

Багато читають, займаються спортом і не люблять дистанційку: як COVID-19 змінив українських школярів

Попри відкриття напередодні шкіл у столиці, Львові та Івано-Франківську – ситуація з COVID-19 залишається нестабільною. Тож гарантії, що невдовзі діти знову не повернуться до навчання в онлайні, – немає. Водночас, дослідження соціологів свідчать – щодругий український школяр не хоче повертатися до дистанційного навчання. Також фахівці запевняють – коронавірус вплинув на життя дітей не менше, ніж на дорослих.

Про те, як змінилися українські діти під час пандемії – 22 листопада йшлося в сюжеті ТСН.19:30.

Так, соціологи дослідили – 80% дітей від 9 до 16 років вважають, що COVID-19 сильно вплинув на їхнє життя. І крім великого бажання навчатися за партами, українські школярі стали більше займатися спортом, а майже третина опитаних за дозвілля собі обирає – читання.

Те, що життя в карантин змінило їхніх дітей помітили і батьки. Діти встигають і уроки зробити, і на хобі знайти час. А також стали більш відповідальними та навчилися планувати свій час.

І це те, за що треба подякувати карантину – кажуть фахівці.

“Вони навчилися бути на одинці і не страждати від цього, а заповнювати свій час. Діти говорили про те, що вони навчились організовувати свій час, бо над ними тепер не стоїть вчителька і вони самі мають знати, що для них важливо, що не важливо і скільки часу на це потрібно. Вони навчилися обробляти тонни інформації і самостійно робити висновки”, – зазначає антропологиня, співавторка дослідження Тіна Полек.