Юрій Бойко: Тимчасовими заходами проблеми енергетичної кризи та зростання цін не вирішити

Високі ціни на енергоносії для виробників основних продуктів харчування призводять до їхнього значного подорожчання. Влада не може захистити людей від наслідків енергетичної кризи, а зростання цін намагається утримати тимчасовими заходами. Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Практично неконтрольоване зростання цін на продовольство, мізерна підтримка фермерів, висока ставка ПДВ на продовольчу групу товарів на тлі зростання цін на енергоресурси призвели до того, що ціни на більшість соціальних продуктів харчування в Україні стали вищими, ніж у сусідній Польщі. При тому, що середня зарплата в еквіваленті у євро в Польщі у 2,7 рази вища: в Україні – 460 євро, у Польщі – 1247 євро», – заявив політик.

Він нагадав, що опозиція неодноразово заявляла про необхідність запровадження державного регулювання цін на базові товари першої потреби.

«Влада нарешті прислухалася до вимог опозиції, відірвалася від методичок МВФ і прийняла рішення запровадити держрегулювання цін на деякі види продуктів харчування. Однак цей крок явно запізнився і не охоплює весь перелік продуктів, товарів та послуг, вартість яких постійно зростає», – наголосив Юрій Бойко.

Парламентар підкреслив, що держрегулювання цін на час карантину – лише тимчасовий захід. Якщо не забезпечити національну економіку та українські сім’ї енергоносіями за доступними цінами – інфляція буде лише прискорюватися. За словами Співголови ОП-ЗЖ для подолання наслідків енергетичної кризи та приборкання інфляції, потрібен цілий комплекс системних заходів.

«Потрібно підтримувати вітчизняних аграріїв, виробників продуктів харчування, знижувати податки на продукти та товари народного споживання. Стабілізувати ціни на енергоносії та тарифи для промисловості та домогосподарств. Для цього газ власного видобутку – направити на потреби людей та підприємств за доступними цінами, а не за тими, які призначають спекулянти. Потрібно збільшити інвестиції у розвідку та розробку українських родовищ. Вийти на прямі контракти на постачання газу з тим самим «Газпромом», як це робить вся Європа, а не купувати газ на спотовому ринку за захмарними цінами у перекупників», – заявив політик.

Співголова партії опозиціонерів підкреслив, що нинішній уряд не в змозі працювати системно, а виклики перед країною вимагають професійних рішень.

«Тимчасові рішення – це стиль роботи нинішньої влади. Вони можуть підготувати навіть середньострокову програму діяльності, скласти реалістичний прогноз, навіть оцінити наслідки своїх дій. Тому Україну постійно трясуть кризи, а люди живуть все гірше. Країна не має часу з’ясовувати, чи навчаться вони цьому колись, чи ні. Щоб боротися з економічною кризою та бідністю – потрібні перевибори парламенту та зміна уряду», – резюмував Юрій Бойко.